Ja Festiwal mam w sercu...
Czy można opowiedzieć czterdzieści jeden lat Festiwalu w kilku zdaniach? Nie tyle jest to trudne, co właściwie niewykonalne zadanie. Historię Festiwalu SCHOLA CANTORUM tworzyli i nadal tworzą ludzie, którzy muzykę dawną pokochali i miłość tę potrafili zaszczepić kolejnym pokoleniom i dlatego też każdego roku Kalisz oddaje muzykom, tancerzom
i plastykom swą ogromną życzliwość i umiłowanie dawnych dźwięków i charakterystycznych barw.
Festiwal SCHOLA CANTORUM jest wyjątkowy w skali kraju. Wyróżnia się tym, że występują tu zespoły amatorskie, ale reprezentujące wysoce profesjonalny poziom, a profesjonalne wykonania świadczą nie tylko o niezwykłej wrażliwości muzycznej młodych ludzi, ale i o ich niebywałym talencie i pasji, które pielęgnować należy ze szczególną starannością i troską.
Festiwal SCHOLA CANTORUM to wydarzenia, nazwy i przede wszystkim nazwiska....również Tych, którzy odeszli, pozostawiając wdzięczną pamięć przyjaciół, wychowanków i następców. Im poświęcamy wyjątkowy koncert IN MEMORIAM.
42 Festiwal rozpoczyna się 4 lutego i bogaty będzie w wydarzenia, które nadają mu wyjątkowy i specyficzny koloryt. Zapraszamy na Koncert Inauguracyjny do odnowionego kościoła oo. Franciszkanów, na wystawy, wernisaże, warsztaty i wykłady, koncerty-przesłuchania, koncerty towarzyszące w Kaliszu, Ostrowie Wlkp., Krotoszynie i Ostrzeszowie, wreszcie na Koncert Galowy, by poznać tegorocznych laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Harf EOLA oraz Harfy Bursztynowej.
Ja Festiwal mam w sercu - powiedział Tadeusz Krokos.
Wszystkim Uczestnikom i Gościom życzymy, by na zawsze
Festiwal SCHOLA CANTORUM
zachowali w swych sercach!
Komitet Organizacyjny 42 Ogólnopolskiego
Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM